🇪🇪 ✔️ Järjekordne kiirteenindaja Eestis!

Elektroonika- ja telekommunikatsiooniseadmete ning nende osade hulgimüüja YEInternational Eesti on kliendi kiiremaks ja mugavamaks teenindamiseks pakkunud Collect.Net’i poolt arendatud kiirteenindaja võimaluse. E-poest tellitud kauba saab kätte kaupluses asuvast pakiautomaadist (Sõpruse pst 259, Tallinn) ilma järjekorras seismata. Rääkisime tegevjuhi ja juhatuseliikme Liivi Joasooni ja e-arendusjuhi Priit Koppeliga, et kiirteenindaja kohta täpsemat informatsiooni saada.

Milliseid etappe kiirteenindaja lihtsustab?

“Meil ei ole tordi müük, kus toode lastakse vaid kassast läbi ning sellega kliendiga suhtlus piirdub,” vastab Priit. “Kiirteenindaja säästab oluliselt kliendi ja kulleri aega, et ta ei peaks kassa järjekorras ootama, kui eesmärk on vaid kaup kiirelt kätte saada. Enne kiirteenindajat võis kuller kuni 20min järjekorras oodata, et lihtsalt kaup kätte saada, aga nüüd saab kiirelt kätte.”

“Kiirteenindaja säästab oluliselt kliendi ja kulleri aega, et ta ei peaks kassa järjekorras ootama”

Mis ajendas teid kiirteenindajat ostma?

“6-kohalise kättesaamiskoodiga saab ka välisuksest sisse.”

“Juba 2015 a. oli mõte, et inimesed võiksid 24/7 kaubale järele tulla ning nüüdseks on Collect.Net’i tarkvara võimaldanud pakiautomaate ka sellisel moel kasutada, et inimene saab vabalt valitud ajal YE esinduspunktist 6-kohalise kättesaamiskoodi või QR-koodiga paki kätte. 6-kohalise kättesaamiskoodiga saab ka välisuksest sisse. Umbes 40% klientidest puudub nutitelefon ning seetõttu on YEInt kiirteenindaja nii pakikoodi kui ka QR-koodiga.” vastas Priit.

Liivi lisas, et QR-kood pole klientide poolt väga aktiivselt vastu võetud olenemata, et tegemist on vana süsteemiga. “Kliendid eelistavad 6-kohalise pakikoodiga kaupa kätte saada, kuid võimalik, et asi on ka harjumuses. Lisame lähitulevikus instruktsioonid, kuidas QR-koodi kasutada ning vaatame, kas kliendid hakkavad QR-koodi lahendust aktiivsemalt kasutama.”

Kuidas klient kiirteenindaja omaks on võtnud?

“Enamik klientidest on süsteemist kiiresti aru saanud, kuid mõnel ikka tekib küsimusi, kuna tegemist on niivõrd uue lähenemisega. Kui kliendil on küsimusi või vajab konsultatsiooni, siis on meie klienditeenindaja nõu andmas muretsemata, et järjekorras järgmine on närvis klient, kes oma kaablile järele tuli, kuid pidi selleks liiga palju oma väärtuslikku aega kulutama.

Liivi nendib: “Oleme saanud palju tagasisidet inseneridelt ja ehitustöölistelt, kuna nemad on tihtipeale need, kes pärast või enne tööpäeva kaubale järele tulevad, et kiirelt hooldusobjektile suunduda. Samuti ka suhtlemispuudega inimesed: kurdid, tummad jt. Nende jaoks on oluliselt mugavam, kui nad ei pea klienditeenindajaga kontakti astuma.”

Kui palju on läbi kiirteenindaja tellitud?

“Kõik, kes veebist tellides soovivad ise kaubale järele tulla, saavad kiirteenindajast kauba kätte. Keskmiselt käib 5-6 inimest päevas kiirteenindaja juures kauba järel, kuid päevas tehakse umbes 200—300 ostuvormistust. Potentsiaali kiirteenindaja aktiivsemaks kasutamiseks on, kuna e-poest tellimiste arv kasvab jõudsalt ja kõik inimesed ei soovi postikulu eest tasuda. Populaarsemate toodete hulgas võib esile tuua kaablid ning jätkud, kuid andmebaasis on ligi 2 miljonit toodet.” vastab Priit.

Kuidas näeb välja kättesaamise protsess kliendile?

Mida töötaja paki sisestamiseks tegema peab?

  1. Kui kaupa soovitakse YE kapist kätte saada, arve on kinnitatud ning mobiilinumber on olemas, saab töötaja ühe täiendava hiireklikiga kõik sellised arved kappi pakki ootama saata.
  2. Seejärel komplekteerib töötaja toote kättesaamiseks valmis, läheb kapi juurde ning sisestab kauba skaneerides arvel olevat ribakoodi.
  3. Pärast sisestust saadetakse kliendile automaatselt väljavõtmise kood. Pakiautomaati unustatud kauba kohta saadetakse automaatne meeldetuletus.
  4. Iseteenindusest saab vaadata, kas ja kunas on kaubale järele tuldud.

Lisainfo: http://yeint.ee/pakikapid

Tahad kiirteenindajat enda esinduspoodi? Uuri lisa: KIIRTEENINDAJA